Úspěšná naháňka na divočáky v honitbě MS STŘEZMÁ Olešnice

21.01.2016 17:00

Dne 21.1.2016 byla v honitbě MS Olešnice na odpoledne na 15 hod narychlo svolána naháňka na černou zvěř, která byla obeznaná na čerstvém sněhu na dvou místech v blízkosti obce Paseky. V případě první leče se očekávání nenaplnilo, zato v druhé, lesní leči, výsledek naše očekávání výrazně předčil. I díky kamarádům z okolních spolků a jejich loveckým psům se podařilo ulovit 5 ks černé zvěře, což je dosavadní rekord našeho spolku při společném lovu. Kdyby lovci lépe stříleli, mohlo být divočáků na výřadu více. Celkem padlo cca 30 výstřelů.
Celý podzim se nám nedařilo při lovu s divočáky potkat, při honech na drobnou, ani při naháňkách svolaných kvůli škodám na loukách i na polích od černé zvěře. Jen jedenkrát, ale to zase divočáci našli na Chlumu cestu ven z leče, když nás nebylo dost na obstoupení velkého lesa. A tak každý náš myslivec chodil a stále při marných pokusech na lovu opakoval "někde tady musí být":-) Tentokrát to konečně "klaplo"....../pozn.: naše Ms obdrželo řádné povolení lovit na naháňkách i dospělou černou zvěř.'/ 

další foto z akce zde: strezmacek.rajce.idnes.cz/21.1.2016-Nahanka_na_cernou_u_Strezme_na_obeznavku/